Okolica

Bieszczady znajdują się na południowo-wschodnim krańcu Polski, a ich najwyższy szczyt to Tarnica, wznosząca się na wysokość 1346m. Wszechobecna dzika przyroda tego regionu jest ciekawa i zróżnicowana. Występuje tu wiele gatunków roślin i zwierząt, niespotykanych w inny02-widok-z-oknach zakątkach naszego kraju.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się rezerwat przyrody „Przełom Osławy pod Mokrem”, obejmujący, jeden z piękniejszych pod względem krajobrazowym, fragmentów Pogórza Bukowskiego. Osława tworzy tu malownicze zakole, ograniczone stromymi, porośniętymi lasem zboczami, wraz z rozległym tarasem rzecznym i przewężonym korytem obfitującym w liczne progi skalne. Po drugiej stronie rzeki Osławy, pośród gór i lasów, przebiegają liczne drogi polne, doskonale nadające się na wycieczki rowerowe i piesze. Miejsca noclegowe gospodarstwa „Pod Orzechem” to brak miejskiego zgiełku i tłoku z jednej strony, a z drugiej niewielka odległość do atrakcyjnych, często odwiedzanych miejsc w Bieszczadach, takich jak; Zalew Soliński z jego licznymi atrakcjami, czy Rynek Galicyjski w sanockim skansenie. W odległości kilkunastu km. znajduje się malowniczo położona wieś letniskowa Komańcza, gdzie zbiegają się wszystkie szlaki turystyczne. Przejścia graniczne Radoszyce – Polana i kolejowe w Łupkowie, umożliwiają eskapady na Słowację, a w Krościenku na Ukrainę. Ponadto w Komańczy warto zwiedzić; Klasztor Sióstr Nazaretanek, w którym mieści się muzeum Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zabytkową cerkiew drewnianą, cerkiew współczesną z małym muzeum, dobrze zachowany budynek kuźni. Poruszając się w drugą stronę trafimy na zabytkową cerkiew w Morochowie, ruiny klasztoru w Zagórzu, Zamek i Skansen w Sanoku i na wiele, wiele innych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy miłośników gór, szukających wypoczynku w ciszy i spokoju, ceniących bezpośredni kontakt z lasem i cudowną górską przyrodą Bieszczad.

Komentowanie jest wyłączone.